logo
logo

Jednoduchým způsobem a poměrně přesně si můžeme v pohodlí domova změřit velikost prstu. Pokud chcete mít však větší jistotu, že jste si velikost prstu změřili co nejpřesněji, navštivte obchod se šperky a nechte si velikost prstu změřit přímo odborníkem. Zlatník, který má k dispozici profesionální měřící nástroje, tzv. klenotnické kroužky, vám řekne číslo mezi 41-76. Znamená to, že obvod prstu, na kterém budete prsten nosit,  je 41-76 mm.

prsten na prvni clanekNebo pokud nějaký prsten nosíte, měřte podle něj. Pravítkem změřte jeho vnitřní průměr, vynásobte číslem π (3,14) a získáte přesný obvod prstenu. Příklad: změřili jste 21? Výsledek je 65,94. Zaokrouhlete na 66 a máte velikost prstenu, kterou potřebujete. Tento způsob využijete například v situaci, kdy má být prsten překvapením a obdarovaný nemá dopředu nic tušit.

Dámské velikosti prstenů:

Běžné dámské velikosti jsou 52 až 57 (krajní velikost 59 je již pro silnější ženské prsty a velikosti 43 až 51 zase pro zcela tenké ženské prsty).

Pánské velikosti prstenů:

Pánské velikosti 60 až 63 jsou nejběžnější. Velikost 65 až 75 je méně běžná a je vhodná pro silnější mužské prsty.

Měření pomocí provázku (provázková metoda)

Vyrobte si jednoduchou pomůcku. Z tvrdšího papíru vystřihněte pásek nebo provázek a obtočte jej kolem prstu. V místě, kde se konce protnou, udělejte značku. Výslednou vzdálenost změřte, právě ona značí hledanou velikost prstenu. Na měření určitě nepoužívejte nepřesný krejčovský metr.

jak spravne zmerit velikost prstenu

Při měření nezapomeňte, že:

  • Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub (nejširší místo prstu). Nemějte tedy prst provázkem nebo proužek papírku příliš přiškrcený.
  • Prsty mohou během dne otékat.
  • Měřte nejlépe ráno, odpočatí a v klidu (ne po cvičení nebo namáhané práci) při pokojové teplotě.
  • Každý prsten je jiný, i tvar šperku či osazení kameny mohou rozhodovat o tom, jak prsten padne.
  • Pamatujte také na to, že  prst se během teplého počasí lehce rozšiřuje a v zimním počasí se prst zase zmenšuje!
  • Pokud máte v plánu objednat masivnější prsten, doporučujeme zvolit o číslo větší velikost. To platí pro prsteny široké více než 6 mm a to u pevném kruhu!
  • Má-li prsten klenbu - je s kamenem, zbytečně na velikosti nepřidávejte. Pod klenbou bývá ještě volný prostor.

logo puncovního úřadu       certifikat pravosti

Webtom.cz

Copyright © 2015 Karel Mýl s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

Copyright © 2015 Karel Mýl s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Webtom.cz