logo
logo

Firma KAREL MÝL je u příležitosti 100. výročí založení ČSR generálním partnerem velmi unikátní neopakovatelné výstavy dvou významých českých osobností - a těmi jsou přední módní návrhářka Ivana Follová a mezinárodně známá opěrní pěvkyně Dagmar Pecková. Tato výstava se koná v historickém centru Prahy v Uměleckoprůmyslovém muzeu kousek od Rudolfina.

Jedná se o výstavu velmi originálních modelů koncertních šatů, kterou po dobu 25 let Ivana Follová, pod autorskou značkou if..., navrhuje pro mezzosopranistku Dagmar Peckovou a dodává tím opěrnímu zpěvu další rozměr. Šaty – vytvářené na míru pro konkrétní příležitosti – ukrývají pozoruhodné osobní příběhy. Hodiny práce a metry materiálu Ivana Follová zužitkovává s ohledem na naturel Dagmar Peckové i její osobitý jevištní projev. Veškeré modely si Pecková uchovala ve své soukromé sbírce, která je nyní poprvé veřejně k vidění.

V rámci vernisáže došlo k vystoupení Dagmar Peckové za doprovodu harfenistky Kateřiny Englichové. Dále proběhla módní show a v roli modelek zazářily operní a muzikálové pěvkyně Eva Kolková, Eva Kývalová, Miroslava Časarová, Michaela Zajmi, Kateřina Bohatová – Šildová, tanečnice Marie Renčová a herečka Ilona Svobodová.

Ivana Follová

Módní návrhářka Ivana Follová patří mezi českou návrhářskou elitu. Přes dvacet let obléká ženy byznsu i showbyznysu. Navrhovala kostýmy pro operní i činoherní představení, celovečerní fi lmy i jednotlivé koncertní modely pro hvězdy českých pódií. Pravidelně pořádá tematické autorské přehlídky a prezentuje se na zahraničních výstavách a veletrzích. Specializuje se zejména na práci s hedvábí a dalšími delikátními materiály.

Dagmar Pecková

Mezzosopranistka Dagmar Pecková patří k nejznámějším operním divám současnosti, zpívá hlavně mahlerovský a mozartovský repertoár. Vystupuje na světových operních a koncertních scénách jako Bayerische Staatsoper či Carnegie Hall v New Yorku. Pravidelně zpívá také na prestižních mezinárodních hudebních festivalech. Vždy v modelech Ivany Follové.

 

Generální partner výstavy:
logo

logo puncovního úřadu       certifikat pravosti

Webtom.cz

Copyright © 2015 Karel Mýl s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

Copyright © 2015 Karel Mýl s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Webtom.cz